X-Ray
HD+
4K

Asteriks i Obeliks: Imperium smoka cda

5.3
5.3/10

W roku 50 p.n.e. cesarzowa Chin zostaje uwięziona po zamachu stanu, a księżniczka Sass-Yi wyrusza do Galii w poszukiwaniu pomocy. Tam spotyka Asteriksa i Obeliksa, którzy obiecują jej wsparcie. Razem wyruszają na Daleki Wschód, ale Juliusz Cezar również planuje podbój tej krainy.

Asteriks i Obeliks: Imperium smoka CDA

W filmie “Asteriks i Obeliks: Imperium smoka” przenosimy się do roku 50 p.n.e., gdzie cesarzowa Chin zostaje uwięziona w wyniku zdradzieckiego zamachu stanu. Jej porwana córka, księżniczka Sass-Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem, postanawia wyruszyć do odległej Galii w poszukiwaniu pomocy dla swojego kraju.

W trakcie podróży poznają oni dwóch dzielnych bohaterów – Asteriksa i Obeliksa, którzy nie cofną się przed niczym, aby przywrócić ład i porządek tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie. Oczywiście, nie zapominając o tym, że wszędzie tam, gdzie się pojawią, można również smacznie podjeść.

Galowie z entuzjazmem przyjmują prośbę księżniczki i razem z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają na długą i pełną przygód podróż na Daleki Wschód. Jednak nie tylko oni mają oko na tę wyprawę – słynny wróg Asteriksa i Obeliksa, Juliusz Cezar, żąda nowych zdobyczy i gromadzi potężną armię, aby podbić orientalną krainę po drugiej stronie globu.

Czy bohaterowie zdołają pokonać przeciwności losu, ocalić cesarzową Chin i zaprowadzić sprawiedliwość? Czy Juliusz Cezar osiągnie swoje złowrogie cele? Tajemnica tego, co czeka naszych bohaterów na Dalekim Wschodzie, wciąga nas w świat pełen przygód, humoru i niezwykłych postaci. Przygotujcie się na niezapomnianą podróż, która zmieni losy imperium!

Podsumowanie

Film Asteriks i Obeliks: Imperium smoka otrzymał mieszane recenzje od krytyków filmowych. Pomimo że oceny z różnych portali filmowych są dość niskie, postaram się przedstawić film w jak najbardziej obiektywny sposób.

Asteriks i Obeliks: Imperium smoka to kolejna odsłona przygód najsłynniejszych galijskich bohaterów. Film opowiada historię Asteriksa i Obeliksa, którzy wyruszają na poszukiwanie młodego druida, który posiada tajemniczą moc. Ich celem jest ochrona wioski przed Rzymianami i odnalezienie legendarnego smoka.

Niestety, pomimo obiecującego scenariusza, film nie spełnia oczekiwań. Fabuła jest przewidywalna i niezbyt innowacyjna, a tempo narracji pozostawia wiele do życzenia. Niektóre żarty są przewidywalne i niezbyt śmieszne, co sprawia, że humor filmu nie zawsze trafia w gusta widza.

Jednakże, warto docenić wysiłek twórców w kwestii produkcji. Efekty specjalne są imponujące, a scenografia oddaje klimat starożytnego Rzymu w sposób autentyczny. Aktorstwo również stoi na przyzwoitym poziomie, a główni bohaterowie – Asteriks i Obeliks – są wiernie odwzorowani.

Podsumowując, Asteriks i Obeliks: Imperium smoka to film, który niestety nie spełnia oczekiwań. Mimo wysiłku w kwestii produkcji, fabuła i humor pozostawiają wiele do życzenia. Jeśli jesteś fanem serii, może warto dać mu szansę, ale ogólnie rzecz biorąc, film nie wyróżnia się na tle innych produkcji tego gatunku.

Polecane filmy

Zaloguj się

Lub załóż konto w 18 sekund