X-Ray
HD+
4K

Kos cda

8
8/10

Wiosną 1794 roku generał Tadeusz “Kos” Kościuszko wraca do Polski i planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom. Wraz z nim podróżuje jego wierny przyjaciel Domingo. Rosyjski rotmistrz Dunin ściga generała, chcąc go schwytać przed wywołaniem rebelii. Młody chłop Ignac, który marzy o nadaniu herbu i majątku, musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem i udowodnić swój tytuł szlachecki przed sądem. Ignac spotyka Domingo i razem trafiają do dworku Pułkownikowej, gdzie Kościuszko ukrywa się. Ignac będzie musiał wybrać między swoim marzeniem a walką u boku “Kosa” Kościuszki.

Kos CDA

“Kos” to film pełen tajemnic, który przenosi nas w czasie do wiosny 1794 roku, gdy Polska jest w stanie napięcia. Generał Tadeusz “Kos” Kościuszko powraca do kraju z planem wzniecenia powstania przeciwko Rosjanom. W jego towarzystwie jest wierny przyjaciel Domingo, były niewolnik. Jednak ich śladem podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz Dunin, który desperacko próbuje schwytać generała przed wywołaniem narodowej rebelii.

W tym samym czasie młody chłop Ignac marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica. Musi jednak uciekać przed swoim przyrodnim bratem, który nie chce dopuścić do realizacji ojcowskiej woli. Ignac kradnie testament i ma tylko dwa dni, aby stawić się z nim przed sądem i udowodnić swój tytuł szlachecki.

W trakcie ucieczki Ignac spotyka Domingo, a między nimi rodzi się silna więź porozumienia, mimo że nie znają nawzajem swojego języka. Razem trafiają do dworku Pułkownikowej, gdzie Kos ukrywa się, czekając na negocjacje z magnatami. Ignac zostaje uwięziony przez generała, ale to właśnie on będzie miał kluczową rolę w losach powstania.

Gdy nadejdzie chwila próby, Ignac będzie musiał dokonać wyboru – czy podążać za swoim herbowym marzeniem i dziedzictwem ojca, czy też przyłączyć się do “Kosa” Kościuszki i walczyć z nim o najwyższą stawkę. Tajemnica filmu “Kos” skrywa się w tym, jakie decyzje podejmie Ignac i jak wpłyną one na losy powstania oraz jego własne przyszłe dziedzictwo.

Podsumowanie

IMDb: 7,5, Rotten Tomatoes: 6,2, Metacritic: 6,8

Film “Kos” otrzymał wysokie oceny na portalach Filmweb i IMDb, co sugeruje, że jest to produkcja warta uwagi. Oba portale przyznają mu oceny powyżej 7, co świadczy o pozytywnym odbiorze filmu przez widzów. Rotten Tomatoes i Metacritic przyznają nieco niższe oceny, jednak wciąż są one na poziomie powyżej 6.

Ocena na Filmweb wynosząca 8,0 sugeruje, że film “Kos” jest bardzo udaną produkcją. Widzowie docenili zarówno fabułę, jak i wykonanie filmu. IMDb przyznaje ocenę 7,5, co również jest bardzo dobrym wynikiem. To świadczy o tym, że film posiada mocne strony i zasługuje na uwagę.

Rotten Tomatoes i Metacritic przyznają nieco niższe oceny, jednak wciąż są one na poziomie powyżej 6. To może sugerować pewne niedociągnięcia w filmie, które wpływają na odbiór przez krytyków. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę wysokie oceny na Filmweb i IMDb, można przypuszczać, że “Kos” ma wiele do zaoferowania i warto go zobaczyć.

Podsumowując, film “Kos” zdobył wysokie oceny na portalach Filmweb i IMDb, co sugeruje, że jest to udana produkcja. Mimo nieco niższych ocen na Rotten Tomatoes i Metacritic, film wciąż wydaje się być interesujący i godny uwagi.

Polecane filmy

Zaloguj się

Lub załóż konto w 18 sekund